Při jízdě se klade důraz na přesnost, zručnost, cit a odhad. Vyžaduje to velkou dávku odvahy, ale i přemýšlení. Jezdí se v uzavřené sekci, kde jsou postavená branková pole a je dán směr průjezdu. Je ale jedno, zda popředu, nebo couváním. Posádka se vozidlem nesmí dotknout ohraničení sekce. Každá jízda se boduje. Trestné body se připisují za změnu směru jízdy, dotyk brankové tyče nebo neprojetí brankového pole. Vyhrává ten, kdo nasbírá nejméně trestných bodů.

V sobotu 21. května se bude závodit od devíti do osmnácti hodin, v neděli od devíti do patnácti hodin. Poté se od půl čtvrté pojede vložený závod do strmého vrchu O pohár Olomouckého kraje. Výsledky vyhlásí organizátoři v neděli v sedmnáct hodin.

Doprovodný program nabídne mnoho atrakcí pro děti, simulátor formule 1 – F1 Ferrari Show, automobilka Tatra představí novou modelovou řadu svých vozů a přijede i Martin Kolomý, účastník Rallye Dakar.

Vstupné na jeden den stojí sto padesát korun, na celý víkend dvě stě padesát korun. Děti do patnácti let mají vstup zdarma. Parkování v areálu vyjde na padesátikorunu­.