Podobné akční skupiny působí ve většině mikroregionů. Jejich cílem je právě získávat a rozdělovat finance z programu Leader ČR.

„Podpoříme šest přihlášených projektů, v polovině z nich se jedná o projekty obcí,“ řekla manažerka skupiny Vlasta Miketová.

Leader ČR je zaměřen na podporu a rozvoj zemědělství a ochranu krajiny, na rozvoj cestovního ruchu a péči o historické dědictví. Tomu odpovídají i projekty.

Obce Krchleby a Klopina využijí finance na nákup techniky určené na údržbu veřejných prostranství, jako jsou traktory a sekačky. Město Mohelnice použije dotaci na informační zvukové tabule pro turisty.

Ze soukromé sféry získají podporu zemědělci Miroslav Kočka na nákup traktoru a štěpkovače a Martin Zbořil z Veleboře na zvedací zařízení. Občanské sdružení Ryzáček z Líšnice, které se zabývá chovem koní a využívá je pro handicapované děti, použije podporu na úpravu terénu.

Místní akční skupina Mohelnicko chystá také společný projekt s polskými městy Rybnik a Žory. Obě jsou součástí Euregionu Silesia v Polsku, zatímco Mohelnicko je součástí Euroregionu Glacensis. Cílem projektu s názvem Na kole či pěšky, poznej svoje předky je příhraniční spolupráce.