Už v prosinci při schvalování rozpočtu zastupitelé vyčlenili na investice dvacet milionů korun, s tím, že o zařazení dalších akcí se rozhodne podle toho, kolik peněz městu zbude z rozpočtu na rok 2014.

V investicích, které jsou už schválené, je hlavně oprava ulic a chodníků po výkopových pracích na kanalizaci. Rekonstrukcí letos projdou frekventované ulice Okružní a Mlýnská. „Na ní dojde k celkové revitalizace, která bude zahrnovat i zvýšení křižovatky a vybudování smíšeného pruhu pro chodce a cyklisty," popsal práce starosta města Pavel Kuba. Dohromady to město bude stát asi dvanáct milionů korun.

Kolem jednoho a půl milionu chce Mohelnice investovat do revitalizace Kostelního náměstí v centru. Motoristé se po několika odkladech mají dočkat rekonstrukce křižovatky ulic Třebovské, Okružní a Sadové, které místní podle přilehlé hospody říkají U Bruse. Ta se přemění na kruhový objezd. Zastupitelé na to vyčlenili deset milionů korun.

Vedení města by rádo pokračovalo i v opravách dalších ulic. „Chtěli bychom do investic zařadit ještě rekonstrukci ulic Boženy Němcové, Masarykovy, Stanislavovy, části kolem Havlíčkova náměstí a ulic v lokalitách Horní a Dolní Krčmy," uvedl po prosincovém jednání zastupitelstva Pavel Kuba.

Zastupitelé projednají také zakladatelskou listinu nové společnosti Mohelnické kulturní a sportovní centrum, kterou bude město stoprocentně vlastnit. Sloučí stávající Mohelnické kulturní centrum a krytý bazén. Důvodem tohoto kroku jsou úspory na daních i v personální oblasti. Ty mají dosáhnout několika set tisíc korun ročně.

Na programu jednání bude také výkup pozemků pro kruhový objezd na jižním obchvatu města nebo žádosti o změnu územního plánu. Zasedání začíná v šestnáct hodin v domě kultury.