Pomohla jí k tomu účast v loňské druhé řadě soutěže Stardance, kde její naději na vítězství zhatila těžká dopravní nehoda jejího partnera. Po ní musel pár ze soutěže odstoupit, týdny společného tréninku ale zúročuje dál. Oba vystupují dvakrát až třikrát měsíčně a občas si dají malý trénink, aby nezapomněli televizní choreografie.

V sobotu mohli Moničinu krásu, šarm i taneční umění obdivovat návštěvníci Květinového plesu v Domě kultury. S Janem Halířem zatančila soutěžní walz a rumbu. A nerozhodily ji ani počáteční potíže se spuštěním doprovodné hudby. Po minutě marného čekání na parketu se posadila k lidem u nejbližšího stolu a dala si s nimi skleničku vína.

„Tanec dřív nehrál v mém životě žádnou roli. Taneční jsem opravdu vynechala, protože jsem dojížděla do školy docela daleko a večery by byly spojené se složitým přespáváním někde na internátě. S manželem občas chodíme na plesy, ale tam se klasické tance, jako je tango nebo walz, už moc netančí,“ řekla v rozhovoru po svém vystoupení Žídková.

Při přípravě na Stardance začínala od nuly

Před soutěží Stardance spoléhala na svého tanečního partnera, na jeho vedení a oporu. Ze soutěže Monika nejraději vzpomíná na tango.

„Každý tanec měl svá úskalí. Třeba walzem jsme začínali, takže byl spojen s velkou nervozitou. Tango bylo opravdu nejlepší, i když jsme šli v tom kole na parket jako poslední, takže jsme zažívali velkou trému při čekání v zákulisí,“ řekla kráska, která se už deset let víc než modelingu věnuje rodině, dvěma dětem a podnikání v kosmetickém průmyslu. Zvolila jinou cestu než většina vítězek Miss.

„Je pravda, že pokud člověk žije na Moravě, je tu tak trochu schovaný a mimo zájem médií. Není tolik na očích. Ale musím říct, že i po těch třinácti letech od soutěže Miss mám pořád dost nabídek na focení, takže ani v modelingu úplně nezahálím,“ řekla Miss Europe z roku 1995.