Nejtragičtější nehoda se stala v pátek v noci poblíž Starého Města, kdy mladá řidička a její spolujezdkyně zahynuly v troskách vozu, který narazil do stromu.

Týž den ale skončil také nešťastně pro čtyřiačtyřicetiletého motoristu na silnici mezi Jestřebím a Pobučím. Za volantem svého Fiatu pravděpodobně usnul, čelně se pak srazil s Nissanem. „Řidič vozidla Fiat byl s těžkými zraněními hospitalizován v Šumperské nemocnici s předpokládanou léčbou půl roku. Do nemocnice byl převezen také řidič druhého vozu, který si zranění bude léčit zhruba sedm dní,“ uvedl mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Na silnicích Šumperska zahynuli dva lidé. Další devět utrpělo zranění

Také sobotní nehoda v Sobotíně si vyžádala zranění tří lidí. Sedmapadesátiletý řidič nákladního vozu nedal na křižovatce přednost osobnímu autu na hlavní silnici. V něm cestovali tři lidé. Všichni vyjma viníka nehody skončili v nemocnici, léčba jejich zranění si vyžádá několik týdnů.
Havarovali také dva cyklisté

Smůla se nevyhnula ani cyklistům. V olomoucké fakultní nemocnici skončil jednapadesátiletý cyklista, který v Postřelmově narazil do tahače. Připádu z kola si způsobil těžká poranění hlavy, do nemocnice muže přepravila záchranná služba.

O štěstí mohli týž den hovořit rodiče malého chlapce, který na kole vyjel ze vchodu domu rovnou pod projíždějící auto. Ze střetu chlapec vyvázl pouze s lehkým zraněním. Havarující cyklisté neměli na hlavách přilby, hoch navíc podle pravidel silničního provozu neměl na silnici bez dozoru co dělat. „Výzkumy dopravních nehod cyklistů přitom prokázaly, že podstatně častěji utrpí zranění cyklisté, kteří přilbu nepoužívají. Velmi často je to při jízdách na krátké vzdálenosti, například do obchodu nebo kolem domu, kdy si lidé na rozdíl od delších výletů helmy neberou,“ vysvětlil Svatoň.