V pátek 28. května 2021 se vypravil mladý pár na podvečerní procházku zábřežskou Skaličkou spojenou s venčením psa. Když se blížili k lomu na Skaličce, zpozorovali, jak se nějaký muž pohybuje nahoře u okraje skály. O chvíli později muže spatřili, jak visí ze skály a přidržuje se náletového stromku rostoucího na samotném okraji skalního útvaru. V tu chvíli jim bylo jasné, že je zle.

"Nezaváhali však ani vteřinu, běželi k muži a společnými silami se jim ho v nebezpečném, těžko přístupném terénu podařilo vytáhnout zpět na skálu a zalarmovat záchranné složky. Do jejich příjezdu se pak o muže, který byl ve špatném psychickém stavu, postarali," popsala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Přivolaní policisté následně nešťastného třicetiletého muže, který měl v úmyslu skokem ze skály řešit své trápení, zajistili. Protože byl zároveň pod vlivem alkoholu, rozhodl lékař o jeho umístění na protialkoholní záchytné stanici a následném psychiatrickém vyšetření.

Mladou dvojici ocenili za záchranu života rukou ředitel územního odboru Policie ČR Šumperk Libor Giesel a zábřežský starosta František John.