Formou soutěží i her, tentokrát situovaných do středověku, dokazovali sobě i druhým, jak by si s tehdy běžnými rytířskými dovednostmi dnes dokázaly poradit. Pomocníky a rádci jim byli princezny, víly a kovbojové.

„Nejvíc se mi líbil Katapult a také slalom s přeskakováním překážek u Rytířů,“ okomentoval cestu za splněním stanovených úkolů pětiletý Matěj. „Mně zase chytila střelba, asistoval mi při ní sám vodník Čochtan,“ přidal se školák Tomáš. A podobné zážitky měly ze setkání s hlavní postavou dne i ostatní děti.

„Každá okolní lokalita měla nějakého maskota, jen Bozeňov nic. A tak se zrodil vodník Čochtan,“ zavzpomínal na začátek dnes již tradiční prázdninové akce Václav Švorčík z místního sdružení Chataři, který se do vodníkovské masky převléká rok co rok. A to i přesto, že už pořadatelské otěže dávno předal animační skupině místního rekreačního centra.

„Hravé soutěže jsme letos propojily s poučením a zábavou,“ shrnula připravené aktivity Michaela Kovářová z pořadatelského týmu. "Přizvali jsme dráteníka, africké bubny i malování na obličej. Kromě toho mohly děti využít všech dostupných aktivit, které dětské hřiště a adrenalin park nabízejí,“ dodala Kovářová s tím, že slíbený nanuk se letos k plnění úkolů ukázal jako hodně velká motivace. (vab)