Na trati spojující Šumperk s Krnovem přes Hanušovice a Jeseník bude výluka v pondělí 9. září mezi Hanušovicemi a Jindřichovem na Moravě. Dělníci zde budou opravovat koleje na trati i ve stanicích a odstraňovat vegetaci podél trati.

„V době od 8.15 do 17.45 hodin proto budou v tomto úseku všechny vlaky nahrazeny autobusovou dopravou," upozornil mluvčí Českých drah Petr Pošta. Autobusy budou zastavovat v Hanušovicích a Jindřichově před nádražími, v Potůčníku na hlavní silnici na autobusové zastávce Potůčník, závod.

Na stejné trati bude výluka ještě v úterý 10. a ve středu 11. září, a to mezi Městem Albrechticemi a Krnovem. V době od 7.40 do 14.25 hodin budou i zde cestující přepravovat místo vlaků autobusy.

Dvě výluky čekají cestující i na trati ze Šumperka přes Uničov do Olomouce. V úterý 10. září v době od 7.05 do sedmnácti hodin budou muset přestupovat z vlaku na autobus a zase zpět cestující mezi stanicemi Libina a Troubelice. Dělníci zde budou kromě kolejí opravovat i jeden ze železničních přejezdů.

Náhradní autobusy budou zastavovat v Libině a Troubelicích u nádraží, v Nové Hradečné na hlavní silnici v obci na křižovatce u školy a v Troubelicích zastávce na autobusové zastávce Troubelice, sídliště.

„Ve středu 11. září pak bude výluka na stejné trati mezi stanicemi Újezd u Uničova a Šternberk, a to od 7.20 do 16.40 hodin. Všechny vlaky i zde nahradí autobusy," uvedl mluvčí Českých drah.

Cestující osobního vlaku 3627 z Olomouce (odjezd 7.47 hod.) do Hanušovic (příjezd 9.54 hod.), osobního vlaku 3631 z Olomouce (odjezd 11.37 hod.) do Hanušovic (příjezd 13.53 hod.) a osobního vlaku 3636 z Hanušovic (odjezd 14.21 hod.) do Olomouce (příj. 16.49 hod.) budou muset ve středu 11. září mimořádně přestupovat v Šumperku do jiné soupravy.

České dráhy upozorňují, že po dobu výluk nebude možné v uvedených úsecích zajistit přepravu invalidů na vozíčku. Služba rozšířené přepravy zavazadel, především jízdních kol, bude zajištěna v zavazadlovém prostoru náhradních autobusů, přičemž platí, že přeprava kočárků má přednost.

Pro službu úschova během přepravy České dráhy ve všech případech objednají nákladní automobil pro přepravu malých zásilek. O překládku z vlaku do nákladního auta a zpět se v tomto případě postará vlaková četa.