„Úspěch v anketě nás moc těší. O elektrárnu je velký zájem, v letošní sezoně ji navštívilo přes padesát tisíc lidí, dalších třicet tisíc se podívalo jen na horní nádrž, která je největším lákadlem a lidem ji přiblížila lanovka z Koutů,“ řekl ředitel firmy ČEZ, Vodní elektrárny Zdeněk Saturka.

Zajímavosti z našeho regionu obsadily všechny tři přední příčky. Druhá skončila síť trailových tratí Rychlebské stezky, která začíná v Černé Vodě na Jesenicku.

„Dnes je možné celou trasu stezek projet za den, už příští rok to nepůjde, protože síť rozšíříme,“ řekl starosta obce Pavel Horník, který stál u zrodu projektu.

Cenu za třetí místo převzal starosta Zlatých Hor Milan Rác za Zlatorudné mlýny, repliku středověkých mlýnů na drcení rudy. Do sedmičky nejlepších se vešly i Olomoucké tvarůžky, které se vyrábějí v Lošticích. Cenu předal hejtman jednateli A.W. Loštice Karlu Hlaváčkovi.

„Mám z toho radost a zároveň jeden problém: jak to těm tvarůžkům říct. Tak jsem jich vzal pár s sebou, abyste jim to, pane hejtmane, řekl osobně,“ žertoval Hlaváček.

Hejtman Martin Tesařík se při vyhlášení soutěže inspiroval podobnou anketou na Slovensku. Na speciálních webových stránkách hlasovalo přes čtyři tisíce lidí. V příštím roce chce kraj anketu zopakovat a postará se o propagaci těch nejlepších.

výsledky