Velmi dobré sněhové podmínky by mělo o víkendu nabídnout Červenohorské sedlo.

„V pátek napadly dva centimetry prašanu. O víkendu by měly jet všechny vleky,“ uvedla Marcela Sedláčková ze Ski klubu Šumperk, který provozuje areál na Červenohorském sedle.

Podobně je na tom Petříkov.

„Všechno je v provozu. V pátek napadl čerstvý sníh a momentálně opět sněží,“ lákala Milla Gotschová. Dobré podmínky a všechny vleky v provozu nabídne i Přemyslov: „Lyžování je dobré,“ uvedl šéf střediska Jaroslav Podzimek.

Stejně tak nejvýše položené středisko Ovčárna na Pradědu nabízí velmi dobré podmínky.

„Máme 90 až 120 centimetrů sněhu a svítí sluníčko,“ zvala lyžaře Marie Figurová. Na svazích leží deset centimetrů nového sněhu.

I nejníže položené lyžařské středisko v Hlubočkách na Olomoucku bude o víkendu v podstatě v plném provozu.

„Na sjezdovkách leží od 20 do 70 centimetrů sněhu,“ uvedl Michal Stojmenov ze Ski areálu Hlubočky. „V provozu jsou sjezdovky I., II. a školička. Dětský vlek už máme mimo provoz,“ sdělil s tím, že na neděli pořádá areál lyžařské závody pro veřejnost: Olomoucký Kaprun Cup.

Lyžařskou sezonu však už odpískali na Šternbersku i Hranicku.

„Nenasněžilo už, takže v provozu nebudeme,“ řekl Stanislav Koloušek, správce vleku v Domašově nad Bystřicí.

A s největší pravděpodobností nepojede ani vlek Karlov v místní části obce Paseka.

„Kdyby nasněžilo, tak pojedeme, ale jinak nejspíš ne. Ještě v neděli jsme lyžovali, ale pak zapršelo a na sjezdovce jsou místa, kde už neleží sníh,“ řekl Antonín Kryl, majitel vleku.

Podmínky pro lyžování jsou stále dobré v Kladkách na Prostějovsku.

„Tento víkend se pojede, pak bude dva dny pauza. Ve středu, pátek, sobotu a neděli budeme fungovat i s večerním lyžováním. Ve čtvrtek bude opět zavřeno,“ uvedl Jiří Křeček, starosta Sokola Kladky.

Zpravodajové Deníku

tabulka