V sobotu 29. června tady proběhl jubilejní 10. ročník Přejezdu Kladského sedla.

Oblíbenou akci uspořádalo Staré Město pod Sněžníkem ve spolupráci s firmou Kostka – kolobka a Chatou Kladské sedlo.

Účastníci, kteří dorazili, si mohli v krásném slunečném počasí vychutnat jízdu v serpentinách Kladského sedla a absolvovat celkem čtyři a půl kilometru dlouhou trasu až na začátek obce Nová Seninka.

Přestože akce paradoxně přiláká jen velmi málo místních obyvatel, nespočet příznivců však má v návštěvnících z širokého okolí.

Řada zájemců tak dorazí například ze třicet kilometrů vzdáleného Šumperku, ani letos pak nechyběli nadšenci až z jižní Moravy.

„Tento kraj jsme si moc oblíbili. Máme tady rodinu a na premiérový ročník koloběžek jsme se před lety dostali vlastně náhodou. Od té doby jezdíme pravidelně. Pokaždé se domluvíme velká parta a jedeme,“ prozradila Deníku paní Jana z malé obce Lovčičky, která se nachází v okrese Vyškov.

Jednou z dalších aktivit, kterou je možné v létě na Staroměstsku navštívit jsou populární Bioslavnosti, jenž se letos konají v sobotu 13. července.

Tato lokalita poté o prázdninách láká i na tradiční Anenskou pouť ve Starém Městě. Ta proběhne ve dnech 26. až 28. července.