„Křižovatka má v současné době podobu písmene ypsilon, nově by měla mít tvar klasického téčka. Hlavní silnice pak povede od Dolních Studének k železničnímu přejezdu," sdělil vedoucí dopravního odboru šumperské radnice Radek Novotný. Dodal, že se nebude jednat pouze o výměnu dopravních značek, ale na změnu motoristy upozorní především stavební úpravy.

„Zvýšený počet nehod po změně nepředpokládáme, úpravy budou natolik výrazné, že je řidiči zvyklí jezdit po paměti hned zaregistrují," domnívá se Radek Novotný.

Zatím se spíš pro šoféry ukázaly jako problém přechodové ostrůvky, které vznikly hned na několika šumperských frekventovaných vozovkách. Před několika lety se stal terčem kritiky řady lidí ostrůvek v Lidické ulici, záhy po jeho dostavení se o něj rozbilo několik aut. Podobně už pár motoristů přehlédlo vyvýšený bezpečnostní prvek v Dolní Temenici.

Stejným způsobem jako u Parsu je plánována změna předností v místě, kde se kříží ulice Vančurova a Zábřežská. Po nich vede hlavní tah do centra města. Na křižovatce někdy chybují cizí řidiči, kteří přehlédnou značky a předpokládají, že když jedou rovně, mají přednost. „Hlavní silnicí pak bude Zábřežská a také tato křižovatka bude přestavěna do tvaru téčka, " doplnil Radek Novotný. Tato akce ale naváže až na rozsáhlou opravu kanalizačních sítí, která zřejmě letos neskončí.