Nehoda zájezdového autobusu a osobního auta se stala ve čtvrt na tři nedaleko čerpací stanice ve směru od Olomouce na Zábřeh.

Sedmadvacetiletý řidič s vozem Škoda Octavia jel směrem v pravém jízdním pruhu. Protože chtěl předjet nákladní automobil, který jel před ním, začal přejíždět do levého jízdního pruhu. Přehlédl však autobus jedoucí v tomto jízdním pruhu a vjel mu do jízdní dráhy.

Nehoda autobusu a osobního auta v úterý 28. června 2022 na dálnici D35 u Mohelnice.
Na dálnici u Mohelnice havaroval autobus plný dětí, dvě se zranily

„Řidič autobusu ve snaze zabránit střetu začal prudce brzdit, ale i přes to autobus narazil pravým předním obrysem do levého zadního obrysu osobního auta. To bylo po nárazu odhozeno na středová svodidla,“ popsala policejní mluvčí Marie Šafářová.

Děti byly z Chrudimska

V autobuse cestovaly děti s pedagogickým doprovodem ze základní školy z Chrudimska. Vracely se domů ze školního výletu v olomoucké ZOO. Po nehodě musely být dvě z nich převezeny na ošetření do šumperské nemocnice.

V cestě domů později školáci pokračovali náhradním autobusem. V osobním vozidle nikdo zraněný nebyl.

Případné ovlivnění alkoholem policisté u obou řidičů vyloučili dechovými zkouškami. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 680 tisíc korun, z toho půl milionu na zájezdovém autobusu, sto padesát tisíc na octavii a třicet tisíc na středovém svodidle.

„Během vyšetřování nehody na místě byla silnice ve směru na Zábřeh přibližně dvě hodiny zcela uzavřená a policisté provoz odkláněli přes Mohelnici. Po 16. hodině se podařilo zprůjezdnit alespoň pravý jízdní pruh a krátce po 17. hodině bylo již místo plně průjezdné bez omezení,“ doplnila mluvčí Šafářová.