Opravy chodníků se dočkají tak lidé bydlící na ulicích Dittersdorfova, Karla Čapka, Poštovní a Ježkova. Staré betonové dlaždice nahradí nový povrch i od prodejny Vltavínu až k poště. Město se také pouští do oprav místních cest. Po novém asfaltovém koberci se bude jezdit na ulici Fučíkova a Tyršova.

„Na opravy jsme získali peníze od místní firmy,“ informoval starosta Jeseníku Petr Procházka. Dárce však odmítl odtajnit název společnosti i toho, kdo za ní stojí. „Nestojí o publicitu. Tuto firmu jsem požádal o pomoc s tím, že chceme zlepšit stav cest a chodníků v Jeseníku a on nám vyšel vstříc a věnoval peníze,“ řekl starosta.

Jméno donátorské společnosti prozatím Procházka odmítá prozradit. Dárce ale neznámým dlouho nezůstane. Koncem září, na posledním zasedání jesenického zastupitelstva, musí představitelé města schválit přijetí daru, a tam se obyvatelé města dozví, která z místních firem chce pomoci vylepšit podobu Jeseníku.

Jen na opravu chodníků poputuje sedm set osmdesát tisíc korun. Osm set tisíc korun si vyžádá oprava cesty na Fučíkově a jeden a půl milionu korun na Tyršově ulici.

„Tyto peníze pomohou zlepšit vzhled města a vyřeší část problémů, které nás všechny trápí. Rozhodovali jsme se podle toho, jak frekventované jsou cesty a chodníky, které potřebovali spravit,“ vysvětlil Procházka.

Jeseník by ale na opravy cest a chodníků potřeboval mnohonásobně vyšší finanční injekci.

„Opravit potřebuje povrch v ulicích Nábřežní, Tovární, Zeyerova a další. V případě chodníků má prioritu Rejvízská ulice, kde jen na tříkilometrový úsek potřebujeme dvacet milionů korun,“ dodal Procházka.