„Na Velikonoce v roce 2007 jsme společně vytvořili v Bludově krásný rekord, kdy jsme nasbírali 30 658 kraslic a vyzdobili bludovský skořápkovník. Pevně doufáme, že se nám to podaří i letos. Zatím se nám sešlo kolem 24 tisíc vyfouknutých vajec,“ přiblížila plán vedoucí bludovského kulturního domu Jarmila Divišová.

I když ceny vajec strmě rostou, na přísunu kraslic se zatím „vajíčková krize“ zatím neprojevila.

„Samozřejmě ceny vajec sledujeme s obavami, ale máme pravidelné dodavatele, například paní, která má firmu na výrobu nudlí, nám již dodala tři tisíce skořápek. Hojně nás zásobují také děti z mateřské školy,“ dodala Jarmila Divišová.

Zatímco před pěti lety tisíce barevných vajec ozdobilo strom v zahradě u kulturního domu, letos se bude jednat o jednu obří kraslici. Tu bude tvořit čtyřmetrová konstrukce, na kterou se pak zavěsí kraslice běžné velikosti. Kraslice navlečené na provázku by měly konstrukci celou omotat a vytvořit tak kompaktní celek. Na obří dekoraci se již pilně pracuje. „Lidé nám nosí i bílá vejce, která barvíme,“ zmínila vedoucí bludovského kulturního domu.

Na regulérnost akce bude 7. dubna dohlížet zástupce pelhřimovské agentury Dobrý den, která rekordy dokumentuje. Kromě obří kraslice bude na zahradě za kulturním domem připravený také bohatý doprovodný program.