Pobavily nejen sebe, ale hlavně přítomné rodiče. V horkém letním podvečeru 27. června si atmosféru na zahradě školy naplno užilo přes dvě stě přihlížejících.

„Chtěli jsme dát prostor dětem, které nenavštěvují žádný z našich kroužků, aby se rodičům také předvedly,“ okomentovala tradici, která s jejím příchodem na škole vznikla, ředitelka Markéta Blahounková.

Loni dětem v pořadí druhou slavnost zhatilo počasí, a tak připravená vystoupení předvedly v rámci oslav školy.

„Kromě DDM a školní družiny se pod vedením svých třídníích učitelek do programu zapojily zástupci třídních kolektivů napříč všemi třídami školy,“ doplnila Blahounková s tím, že u pohybových kroužků jde zároveň o ukázku celoroční práce a zveřejnění dosažených úspěchů.

„V případě mažoretek jsou to ve většině případů medailemi ověnčená vystoupení, za které děti ve svých kategoriích získaly postupy na jednotlivá mistrovství,“ uvedla k účelu a náplni Blahounková.

A program byl opravdu pestrý. Od tanečních a pěveckých vystoupení, až po mladé literáty nebo hudebníky. Nechyběla klasika ani exotika, roztomilost nejmenších nebo recese v pojetí nejstarších žáků. Na improvizovaném přírodním jevišti se střídali v rychlém sledu za sebou pod vedením školního moderátorského trojlístku.

„Tancovat budeme na Hložkovo Huhule,“ svěřili se zástupci prvního stupně. „Vymyslela to paní učitelka a my se ochotně přidaly,“ okomentovaly děti svou první veřejnou premiéru. Jiné se zase zpěvem a tancem loučily s odcházejícími učitelkami a deváťáci v retro stylu pak se základní školní docházkou vůbec.

Vladimíra Bartoňová