Vlaky nepojedou ve středu 13. března v době od půl osmé ráno do 15.25 hodin v úseku Jeseník – Ostružná a ve čtvrtek 14. března od osmi hodin ráno do 15.55 hodin v úseku Jeseník – Horní Lipová. Důvodem výluky je kácení stromů podél trati.

Po dobu výluky budou v uvedených úsecích všechny vlaky nahrazeny autobusovou dopravou. Náhradní autobusy budou zastavovat v Jeseníku, Lipové Lázních, Horní Lipové a Ostružné před nádražími, v Lipové Lázních zastávce na hlavní silnici na autobusové zastávce Lipová-lázně, rest. Selská světnička a na Ramzové na hlavní silnici na autobusové zastávce Ostružná, Ramzová, hotel Horská chata.

České dráhy upozorňují, že po dobu výluky nebude mezi uvedenými stanicemi zajistit přepravu invalidů na vozíku. Služba rozšířené přepravy zavazadel, především jízdních kol, bude u náhradní dopravy za rychlíky zajištěna malým nákladním automobilem. Místo osobních vlaků pak bude možné přepravit spoluzavazadla v autobusech náhradní dopravy, přičemž platí, že přednost mají kočárky pro spolucestující děti a následně jízdní kola.