Zhruba stopadesátka účastníků si mohla vychutnat jízdu v serpentinách Kladského sedla a absolvovat celkem čtyři a půl kilometru dlouhou trasu až na začátek obce Nová Seninka.

Akci si nenechali ujít například koloběžkoví nadšenci až z Brna, kteří se doposud zúčastnili všech ročníků, na startu potom nechyběli ani členové šumperské turistické skupiny Batůžkáři, v předchozích letech několikrát dorazili i jezdci ze sousedního Polska.

Sjezd Kladského sedla na koloběžkách 2017 uspořádalo Staré Město pod Sněžníkem ve spolupráci s firmou Kostka – kolobka, která sídlí v Potůčníku.

„Letos jsme se zúčastnili již počtvrté a opět to byla povedená akce a krásně strávená sobota. Chvílemi byla možná trochu zima a malinko zapršelo, ale užili jsme si to, především pak náš pětiletý syn,“ prozradila Deníku jedna z účastnic Miroslava Perglová ze Šumperku.

Na tento rok následně připadlo i desáté výročí otevření hraničního přechodu Staré Město – Nowa Morawa pro silniční dopravu, což výrazně přispělo k rozvoji cestovního ruchu v příhraniční oblasti Kralického Sněžníku.

Jednou z dalších aktivit, na kterou je možné se v této lokalitě o prázdninách vypravit, je tradiční Anenská pouť ve Starém Městě, která proběhne ve dnech 21. až 23. července.