Řidiči ale musejí počítat s tím, že i potom bude povrch komunikace vypadat jako bahnitý tankodrom, a přizpůsobit tomu rychlost. Konečnou úpravu vozovky v podobě dlažby ze žulové kostky dostane ulice až na jaře.

V pondělí 12. prosince začnou přes náměstí jezdit také autobusy, takže zastávka na náměstí bude opět v provozu. Jakmile firma odstraní během příštího týdne provizorní dopravní značení, vrátí se doprava v Žižkově a Zahradní ulici k původnímu režimu. To znamená, že Žižkova ulice, kterou se kolem kostela přijíždí na náměstí, bude opět jednosměrná a po Zahradní ulici se bude znovu jezdit jen shora dolů.

„Zachovat dvousměrný provoz v Žižkově ulici i v zimě by bylo nebezpečné. V nejužším místě u optiky mají auta jedoucí shora dávat přednost, takže řidiči musejí brzdit. Na kluzkém zimním povrchu by možná klouzali dolů jako na saních a auta jedoucí zdola by se zase těžko rozjížděla,“ řekl vedoucí odboru technické správy radnice Petr Košťál.

Komenského ulice má nově položenou kanalizaci, plyn a vodovod včetně nových přípojek k domům. Stavbaři se ve stísněném prostoru potýkali s velkými problémy. Například zjistili, že budova staré radnice je špatně založena a museli základy zpevňovat tryskovou injektáží.

„V nejužším místě, kde kdysi stála městská brána, jsme nemohli vůbec kopat, protože nebylo možné zajistit statiku domů. Pro položení rour jsme museli použít bezvýkopovou technologii,“ uvedl stavbyvedoucí Pavel Rulíšek.