„Máme dohodu s Českými dráhami, že dají k dispozici prostor čekárny na zdejším nádraží. Příští týden na Mikuláše jej chceme otevřít,“ řekl Marcel Šos, provozovatel Informačního centra Jesenicka.

To do nádražní čekárny umístí stojany s propagačními materiály, zaměstnankyně drah budou kromě prodeje jízdenek zájemcům poskytovat také informace. „Do budoucna uvažujeme, že by mohly prodávat také upomínkové předměty,“ řekl Šos.

Doposud na Ramzové fungovalo informační centrum jen v letních měsících. Ve srubu u velkého parkoviště jej v roce 2008 zřídila Jesenická rozvojová. Nové infocentrum na železniční zastávce bude fungovat celoročně.

„Na Ramzovou jezdím lyžovat každý rok. V zimě se tu pohybuje asi nejvíc turistů a docela mě překvapilo, že tu podobná služba doposud nefungovala. Myslím, že ji lidé ocení,“ míní Alena Zapletalová z Olomouce.

Ramzová je spolu s přilehlým Petříkovem jedním z největších lyžařských středisek v Jeseníkách. Nejdelší a nejznámější zdejší sjezdovka začíná na vrcholu hory Šerák. Ramzová je také důležité východisko lyžařských běžeckých tras.