Jednu z nejtragičtějších dopravních nehod, která se za poslední léta stala v Olomouckém kraji, zavinil teprve dvacetiletý muž ze Supíkovic na Jesenicku loni v říjnu. Za volant usedl přesto, že ještě nevlastnil řidičský průkaz a teprve se učil řídit v autoškole. Jak ukázaly testy, před jízdou navíc pil alkohol. V těchto dnech rozhodl jesenický státní zástupce o tom, že jej obžaluje ze tří trestných činů.

Spolu se svými pěti kamarády mladík vyrazil za zábavou. Cesta skončila jen několik set metrů od vesnice, v níž všichni členové party bydleli. Mladík nezvládl řízení a narazil do stromu. Na místě zůstali mrtví jeho čtyři kamarádi.

Za celou tragédií stojí zřejmě klukovská hloupost, snaha předvést se před kamarády, pomoci jim dostat se za zábavou. Vše by zůstalo v rovině mladické nerozvážnosti, kdyby na konci nebyly čtyři zbytečně zmařené lidské životy.

Jedna rodina přišla v minutě o patnáctiletou dceru a sedmnáctiletého syna. Druhá už nikdy neuvidí dospět svého šestnáctiletého chlapce. Stejně je na tom i třetí rodina, která přišla o šestnáctiletého syna. Z nemocnice se jim naštěstí vrátila zpět devatenáctiletá dcera.

I po několika měsících od tragické události naskočí při cestě kolem místa havárie husí kůže i nejotrlejším. Dvě jabloně zbavené kůry zůstanou na dlouho mementem pro všechny, kdo mají rádi nohu na plynu. Do první jabloně narazila Škoda Octavia bočně, trosky vozu pak narazily i do druhého stromu, který je dodnes napůl vyvrácený.

Policistům se po příjezdu na místo naskytl příšerný obrázek. Smrtící náraz rozmetal do okolí těla šesti lidí. Ostré plechy některé z dětí roztrhaly na kusy.
„Byla to strašná věc, to se nedá vypovědět,“ poznamenal jen k příšernému obrázku starosta Supíkovic Vlastimil Hoza, kterého policisté přizvali k identifikaci těl.

O tom, že přijíždíte k místu smrti, víte dopředu. Jabloň stále ozařují desítky svíček, příbuzní sem nosí květiny, strom je ověšený plyšáky a rodiče tragicky zahynulých dětí zde postavili malý pomníček.

Vyšetřování tragédie trvalo měsíce. Policie do šetření případu zapojila množství odborníků. „Na místě nehody bylo zajištěno množství stop, které zkoumalo velké množství znalců, a to nejen z řad policie, ale i z oboru zdravotnictví a dopravy,“ zdůvodnila vedoucí kanceláře ředitele jesenické policie Natálie Pastuchová.

V těchto dnech jesenický státní zástupce rozhodl o tom, že mladíka obžaluje ze tří trestných činů. Žádá přísný trest. Mladík může skončit za mřížemi až na deset let.

„Jeho jednáním došlo k usmrcení čtyř osob. Množství obětí sice není v paragrafu specifikováno, ale je-li úmrtí víc, měl by k tomu žalobce a následně i soud přihlížet,“ zdůvodnil stanovisko okresní státní zástupce Ladislav Prouza.

Čtěte:
Při nehodě u Supíkovic zahynuli čtyři mladí lidé
Rodiny oplakávají oběti nehody