Vchod má z Bachmačské ulice, v oficiální adrese má ulici Jesenickou.

Kdysi tu bývala i knihovna a střihová služba, dnes tu vedle pošty sídlí už jen kadeřnictví a v patře dětský klub Klubík, který provozuje město. Dvě místnosti v přízemí jsou prázdné. Radnice se chce objektu, který volá po nových oknech a fasádě, zbavit. Prostory jdou 2. března do dražby.

„Nájemcům jsme nabídli přednostně odprodej za cenu, která bude teď vyvolávací cenou na dražbě. Nabídku přijala jen kadeřnice, pošta ji odmítla,“ uvedla vedoucí majetkoprávního odboru radnice Hana Répalová. V případě pošty jde o částku 236 tisíc korun.

„Česká pošta neinvestuje do nákupu nemovitostí, kde má provozovnu, pokud nejde o provozovnu strategickou. A to pošta Šumperk 3 v Jesenické ulici není,” vysvětlila strategii České pošty její mluvčí Marta Selicharová.

Strategii potvrzuje například prodej budovy s poštou a dvěma služebními byty na Mírově. Pošta objekt prodala a pro poštovní provozovnu si pronajala místnost v protější obecní budově.

Maličká pošta Šumperk 3 má nejnižší obrat ze všech čtyř poštovních provozoven ve městě. Pro obyvatele okolního sídliště je ale cesta na hlavní poštu nebo k nádraží docela dlouhý výlet. Obzvlášť pro důchodce.

„Zdejší poštu hodně využívám. Posílám často balíčky, chodí mi sem i doporučené dopisy. Neumím si představit, že bych musela chodit takovou dálku,“ řekla důchodkyně Jiřina Mrázková, která bydlí v sousedství domu.

Pokud se prostory vydraží, převezmou je noví majitelé nejpozději do 1. června - v případě pošty i s nájemníkem, kterému ovšem může dát majitel vzápětí výpověď.

Mluvčí České pošty řekla, že pošta je připravena jednat s novým vlastníkem o pronájmu.

„Pokud se nedohodneme, budeme hledat další vhodné prostory ve městě,“ řekla Selicharová. Radnice je připravena s hledáním pomoci. Potvrdil to tajemník úřadu Petr Holub.
Dětský klub Klubík se bude na jaře stěhovat do objektu v areálu bývalých kasáren, který město koupilo od družstva Obzor. Radnice sem chce soustředit různé sociální služby včetně sídla společnosti Pontis a nízkoprahového klubu Rachot.