Bývalý hokejista Mladých Draků či florbalista šumperského Asperu trpí nevyléčitelnou nemocí ALS.

„Chtěli jsme pomoci Martinovi a jeho rodině. S Tomášem Ujfalušim jsme iniciovali tento turnaj mužů, ve kterém hrají i děti. Bylo to takové spontánní,“ popsal Ladislav Crhák, hlavní strůjce zábavného dne.

V rámci turnaje se utkalo celkem šest týmů. Výsledek však tentokrát nebyl důležitý. Hlavním mottem byla radost ze hry a především skutečnost, že lidé přišli podpořit dobrou věc. Startovné se věnovalo sbírce jako již tradičně na akcích iniciativy Děti dětem.

„Bylo to silné, plné emocí. Při předávání šeku leckomu ukápla slza. Celková částka 25 169 korun je nádherná,“ uvedl Rostislav Vaněk, zakladatel iniciativy, která má za sebou již nespočet podobných charitativních akcí.

Muzeum tvarůžků v Lošticích hlásí rekordní návštěvnost.
Vyznavači tvarůžků obléhají Loštice, muzeum hlásí rekordní návštěvnost

A kromě finančního obnosu to nebyl jediný dárek pro Martina Přecechtěla. Od Tomáše Ujfalušiho navíc dostal dres Atlética Madrid s věnováním. Další z přítomných sportovců, šumperský hokejový brankář Marek Peksa, navíc věnoval poukaz na pobyt v Resortu Sobotín.

„Mám velkou radost, když mohu alespoň takto přispět a domluvit chvilku relaxu pro rodinu Martina. Velice rád jsem součástí týmu osobností Děti dětem,“ prohlásil současný gólman Draků.

Tým iniciativy Děti dětem byl k vidění na Šumpersku již podruhé v krátké době. Poprvé to bylo v rámci Memoriálu Lukáše Přibyla na Tyršově stadionu letos v červnu.

Fotbalový um zde ukázaly takové hvězdy jakými jsou David Rozehnal, Martin Blaha, Michal Ordoš, Tomáš Janotka, Michal Kovář, Marek Peksa či Martin Hložek.

Chcete-li i vy přispět rodině Martina Přecechtěla, můžete tak učinit na transparentní účet 123-1863640227/0100. na webu www.martinprecechtel.cz najdete všechny potřebné informace.