„Obě koupelny na nadstandardních pokojích dětského a interního oddělení pocházely z roku 1993, kdy byl lůžkový pavilon A uveden do provozu, a byly už poněkud zastaralé. Častým užíváním se značně opotřebovaly,“ vysvětlil důvody rekonstrukce správce Šumperské nemocnice Martin Pelnář.

Dělníci na obou nadstandardních pokojích vybourali původní zařízení včetně rozvodů vody a elektřiny. Pak instalovali sádrokartonové příčky, barevné obklady zdí a prosvětlovací okénka. Obě koupelny jsou rovněž vybaveny nízkou vaničkou z odolného umělého mramoru.

Nová je i centrální koupelna pro mužské pacienty na interním oddělení, která prošla podobnou modernizací. Ocení ji také imobilní hospitalizovaní.

„Dlažbu na podlaze jsme nově přestavěli v protiskluzové úpravě, přičemž vzniklo i jedno sprchovací místo pro imobilní pacienty na gumovém lůžku a jedna sprcha pro pacienty nevyžadující doprovod,“ doplnil správce nemocnice.

Šumperská nemocnice v posledních letech trvale investuje do nového přístrojového a zdravotnického vybavení. Loni přesáhly celkové investice jedenáct a půl milionu korun, přičemž největší investiční akcí byl nákup spektrálního optického koherentního tomografu, což je přístroj, který slouží pro potřeby pacientů očního oddělení.