Nový majitel nemocnice významně investoval do gynekologického oddělení.

„Bylo dovybaveno lůžky se stolky a pro zvýšení odborné úrovně zde byly pořízeny nové přístroje: laparoskopická věž, kolposkop, resektoskop, ultrazvuk či kardiotokograf,“ uvedla gynekoložka a členka představenstva Jesenické nemocnice Jana Chrastinová.

Přístroje slouží k vyšetření děložního čípku nebo ke sledování srdeční činnosti plodu a stahů dělohy u těhotných.

Nemocnice rovněž pořídila nové ultrazvuky, operační sály vybavila novými operačními stoly či stacionárním rentgenem. Na novorozeneckém oddělení slouží nejmenším pacientům nová ventilační jednotka.

„Dále plánujeme obměnu vybavení pro pracoviště ARO, chirurgické operační sály, interní obory všeobecné i specializované kardiologické péče a akutní a intenzivní interní lůžkovou péči,“ dodala Jana Chrastinová.

Modernizují i prostory

Modernizací průběžně prochází také prostory nemocnice. Na gynekologickém oddělení stavbaři kompletně vyměnili okna, ke konci se chýlí rekonstrukce léčebny dlouhodobě nemocných. Ta zahrnovala obnovu zázemí i vybavení oddělení a také významné rozšíření jeho prostor.

„V rámci tohoto projektu jsme se dodatečně rozhodli zrekonstruovat také prostory vstupu do nemocnice. Vše by mělo být hotovo v březnu, na kdy chystáme slavnostní otevření a den otevřených dveří,“ nastínil předseda představenstva Jesenické nemocnice Vítězslav Vavroušek.

Nejmenší okresní nemocnici v kraji koupil před rokem zdravotnický holding Agel. Novému managementu se podařilo zdravotnické zařízení stabilizovat i personálně.

Zdejší tým posílilo deset lékařů a devět sester, zejména doktory v Jeseníku hledají i nadále. Díky personálním posilám nemocnice nabízí i nové odbornosti: ambulance oční, ortopedickou a nutričního terapeuta.