Diskutovat a odpovídat na otázky občanů a starostů kolem dalšího fungování jediného nemocničního zařízení v regionu přijedou ředitel krajské pobočky a územního pracoviště Všeobecné zdravotní pojišťovny Lubor Machytka a vedoucí odboru zdravotnictví Olomouckého kraje Václav Rýznar.

Soukromá Jesenická nemocnice se řadu měsíců potýká s finančními problémy. Stávající úhrady od pojišťoven jsou nedostačující. Vedení nemocnice samo před časem sdělilo, že bez pomoci a navýšení hodnoty bodů budou muset omezit péči.

Navíc se kolem fungování soukromé Jesenické nemocnice se v posledních měsících objevila spousta spekulací.

„Informace, které proběhly v minulých týdnech v tisku, byly na hranici poplašné zprávy. Beru to spíš jako povinnost pozvat sem ty, kteří mají k problematice zdraví co říct. Chci, aby jasně řekli, co by se mohlo stát, kdyby se nemocnice zavřela. Ti, co mají odpovědnost za naše zdraví, ať se k ní přiznají,“ prohlásil poslanec Krátký. Stejný názor má i starosta Jeseníku Petr Procházka (ODS).

„Jsem občanem Olomouckého kraje stejně jako ostatní lidé z Jesenicka. Platíme daně a chci, abychom měli zajištěnou stejnou úroveň zdravotní péči, jako lidé žijící kdekoliv jinde v republice,“ řekl Procházka.