Hudební odpoledne a večer připravil pro své rodné město Dechový orchestr Zábřeh. V kavárnách na náměstí a na hlavním pódiu postupně vystoupilo šest hudebních uskupení. V rámci odpoledního programu si mohli lidé poslechnout písničkářku Kaczu, kapely Vlny, Alibaba nebo Valerii Lynn s Martinem Vitáskem. Vrcholem večera se stalo vystoupení zábřežského dechového orchestru s jeho hosty v rámci koncertu filmové hudby s projekcí na velkoplošné obrazovce a světelnou show. Večer uzavřela kapela rocková kapela Sioux

Na premiérové provedení filmových melodií lidé na náměstí čekali dlouho dopředu. Zazněly songy z filmových trháků jako je Sám doma, Shrek, Armagedon, Nekonečný příběh nebo Rocky. Součástí programu byly také pohádkové písničky nebo například vzpomínková skladba na Davida Stypku Kříž. Při ní publikum, které zaplnilo náměstí až po okraje, rozsvítilo světýlka na svých telefonech a vytvořilo tak dojemnou atmosféru.

„Letos jsme do repertoáru zapojovali nevšední nástroje, jako třeba brumle, okarínu nebo akordeon,“ poznamenal kapelník orchestru Lubomír Vepřek.

Celou akci se pořadatelům podařilo připravit během pouhých dvou měsíců. „Nejen organizačně, ale hlavně pak repertoárem, protože jsme se během roku nemohli scházet. Je to neuvěřitelné,“ doplnil jeden z organizátorů a trumpetista orchestru Vít Komárek. Za normálních okolností přípravy zaberou celý rok. „Třeba přes prázdniny jsme teď zkoušeli i třikrát týdně,“ doplnil Pavel Zubík mladší.

Provedení orchestru obohatily profesionální výkony pěveckých hostů a spojeného sboru, který tvořili zpěváci a zpěvačky uskupení Arietta Mohelnice, Carmen Zábřeh a letos nově Sborového studia Ostrava. Náměstí plné diváků hudebníky v průběhu koncertu několikrát odměnilo hlasitým potleskem vestoje. Koncert se vysílal také online na internetu a živě jej přenášelo Rádio Haná. Akci finančně podpořil Olomoucký kraj a Město Zábřeh.

Kdo se akce nemohl účastnit, má možnost si filmové melodie poslechnout 11. září. Dechový orchestr Koncert filmové hudby v menším rozsahu zopakuje v rámci festivalu Hudba bez hranic v Dolních Studénkách.