Tříhodinový hlavní koncert byl přehlídkou populárních filmových melodií. V první části je prezentoval zejména Dechový orchestr Zábřeh. Zněly melodie z československého seriálu Sanitka, ale i filmů Dallas nebo Forrest Gump.

Druhá část se konala již za soumraku. To umožnilo vyniknout doprovodné videoprojekci, v níž se střídaly filmové motivy se záběry na hráče a sólisty. Větší prostor dostaly také sbory TapTýda z Loučné nad Desnou a Arietta Mohelnice. V jednu chvíli tak na pódiu stála více než stovka hudebníků.

Pokud se o první části hlavního programu posluchači vyjadřovali pochvalně, druhá mnohé z nich doslova nadchla.

Největší ohlas měla skladba Bohemian Rhapsody skupiny Queen a populání duet Shallow – A Star Is Born, který si zazpívali Iva Svobodová s Danem Kašparem.

„Zpěvačka měla snad ještě lepší hlas než Lady Gaga v originále,“ poznamenala jedna z nadšených návštěvnic koncertu.

Posluchači zaplnili prakticky celé náměstí. Organizátoři odhadují, že jich mohlo přijít až šest tisíc.

„Chceme lidem ukazovat, že nejsme jen "obyčejná dechovka". Notování je popularizace dechové hudby. Snažíme se ukazovat, co všechno může orchestr zahrát - od klasiky přes pop, rock až po filmovou hudbu. Koncert s videoprojekcí láká i diváky, kteří podobný žánr hudby běžně nevyhledávájí,“ poznamenala Petra Kucinová z organizačního týmu.

V rámci úvodního odpoledního a podvečerního programu vystoupilo šest kapel a umělců. Dohromady s hudebníky a zpěváky na hlavním koncertu to bylo více než tři sta účinkujících. Ačkoli provedení celého odpoledne a večera bylo profesionální, jednalo se o dobrovolnickou akci, za jejíž organizací stáli členové zábřežského dechového orchestru.