„Na první akci - taneční maraton – jsme pozvali nejen naše školáky, ale i děti z polských Glucholaz. Samozřejmě ale přivítáme každého, kdo si bude chtít protáhnout tělo při tanci,“ řekl ředitel mikulovické školy Roman Šťastný.

Potvrdil, že už když byla škola v roce 1902 dostavěna, měla nedostateční zázemí pro tělesnou výchovu.

„Tělocvična s rozměry čtrnáct krát osm metrů byla malá a nevyhovující. Navíc od povodní v roce 1997, které zasáhly celou Moravu, byla několikrát vyplavená. Všude byla plíseň, voda poškodily parkety. Na jeden rok nám hygiena tělocvičnu dokonce zavřela. Děti musely cvičit venku,“ popsal ředitel Šťastný hlavní nedostatky prostor, kde děti tráví hodiny tělesné výchovy.

Centrum pro sport a volný čas nebude sloužit jen školákům. Starosta Mikulovic Ivan Dost (nez.) chce oslovit sportovní oddíly z celého regionu i z Polska a nabídnout jim halu na soustředění i zápasy.

„Věřím tomu, že do naší moderní haly nalákáme návštěvníky, kteří se u nás zastaví a odreagují se při různých sportovních aktivitách,“ doufá Dost.

Hala si vyžádala investici za čtyři desítky milionů korun. Šestatřicet milionů získaly Mikulovice na dotaci z Evropské unie. Podle starosty ale není projekt u konce. Mikulovice se budou ještě ucházet o zhruba dvacetimilionovou dotaci na přístavbu, kde by měla vzniknout sauna a prostory pro squash.