Turisté a především návštěvníci jesenických lázní se tak mohou těšit na další zajímavou procházkovou trasu.

„Je určena nejen pro pěší, ale i pro cyklisty, in-line bruslaře a také zde může projíždět vláček Lázeňáček z Priessnitzových léčebných lázní," uvedl starosta obce Lipová – lázně Lubomír Žmolík.

Stezka, kterou tvoří dvě části, jesenická a lipovská, je ale vhodná i například pro maminky s kočárky.

„Má kvalitní asfaltobetonový povrch, její součástí jsou i odpočívadla. Jesenická část je kratší, měří zhruba 605 metrů, více než tři kilometry pak má zbývající část na lipovské straně," sdělil starosta Jeseníku Adam Kalous.

Jesenické lázně spojila s jeskyněmi Na Pomezí naučná stezka.

Informační panely

Na stezce je celkem osm informačních panelů, po cestě se tak lidé dozvědí řadu zajímavostí.

„Panely jsou věnovány především zakladatelům zdejších lázní. Vincenz Priessnitz založil lázně na Gräfenberku v Jeseníku a Johann Schroth v Dolní Lipové," podotkl starosta Lipové-lázní Lubomír Žmolík. Na informačních cedulích jsou ale také informace o místní fauně a flóře.

Novou naučnou stezku vítá i vedení jesenických lázní.

„Je to výborná věc, která rozšíří nabídku zdejších cyklotras a pěších stezek," sdělil obchodní ředitel Priessnitzových léčebných lázní Tomáš Rak.

Investiční náklady na vybudování nové trasy představují přibližně 9,4 miliony korun, většinu této částky pokryly prostředky z regionálního operačního programu, zbytek uhradilo město Jeseník a obec Lipová – lázně.