Patřily k jeho statku, takzvanému Malému dvoru. Název ulice bude současně připomínat rod švagra Jana Amose Komenského. Majitel statku a polností Jiří Klotzman měl totiž za manželku sestru Magdaleny Vizovské - první ženy Jana Amose Komenského.

„Každé pojmenování ulice by mělo mít svůj příběh a význam. Názvem Na Klotzmance naváže na čtyři sta let starou tradici. Nová ulice se tak zařadí mezi ty, které připomínají významné představitele života ve městě na přelomu 16. a 17. století. To jsou ulice Strejcova, Magdaleny Vizovské, Komenského nebo Žerotínov. Spolu s ulicí Tunklovou a Žerotínovem je to třetí ulice se jménem šlechtického rodu v názvu,“ uvedl starosta Zábřeha František John (KDU-ČSL).

Připomněl, že v průjezdu zábřežského zámku je dnes umístěn kamenný renesanční znak Klotzmanů z Rychnova. Tvoří jej tři levhartí hlavy. Původně byl znak umístěn na hospodářských staveních Malého dvora stojících kdysi nad horní městskou branou.

Pozemky pro rodinnou zástavbu za hřbitovem připravuje firma První zábřežská developerská. První etapa o velikosti šestnáct tisíc metrů čtverečních je již dokončená. Je na ní dvanáct stavebních parcel s průměrnou cenou 1100 korun za metr.

„Polovina parcel už je prodána. Druhou etapu chceme začít budovat za rok na jaře a dokončit ji v srpnu 2013. Pozemky mají rozlohu od devíti set po dva tisíce metrů čtverečních,“ informoval jednatel První zábřežské developerské Miroslav Šebesta.