U zábřežského nádraží se nachází dvě parkoviště o sto třiceti místech. Ta však zdaleka nestačí. Auta zde potřebují zaparkovat řidiči z celého Šumperska a Jesenicka, kteří ze Zábřehu pokračují na svých cestách vlakem. Vozy nechávají, kde se dá. Neprodyšně obestavěná jimi bývá Olomoucká ulice směrem k benzinové stanici. Blízký market na své parkoviště kvůli dlouhodobě odstaveným vozidlům nechal nainstalovat závory.

„Auta musí někteří lidé nechávat až na trávě za benzínkou. Je to zoufalé,“ postěžovala si řidička Marie Malá.

„Loni jsme měli velký problém s projektantem, což akci zdrželo. Máme přiznanou dotaci, ale nemáme připravenou projektovou dokumentaci, abychom mohli akci soutěžit. Můj střízlivý odhad je, že letos bychom naprojektovali a v příštím roce parkoviště vybudovali,“ řekl starosta Zábřehu František John.

Kde bude nové parkoviště stát?

Parkoviště o téměř stovce míst se bude nacházet v prostoru mezi nádražím a „spojkou“ na obchvat města. Právě z této silnice budou řidiči na nové parkoviště najíždět. Odstavnou plochu s vlakovým nádražím spojí chodník.

V druhé fázi hodlá město řešit prostor mezi novým parkovištěm a nádražím, kde stával rodinný dům.

„Zabýváme se tím, jakým způsobem se tam udělá silnice, zda se tam budou moci obracet auta. Před nádražím je nedostatečný počet krátkodobých stání. I tuto věc bychom chtěli vyřešit,“ dodal starosta John.