Její zřízení je součástí prací na rekonstrukci kostelní věže, které započnou v nejbližších dnech. „Stavební firma bude především opravovat krovy na věži a vymění také měděnou střešní krytinu," popsal hlavní náplň prací starosta Mohelnice Pavel Kuba.

Spolu s tím dělníci zpevní ramena schodiště ve vyšších patrech věže a doplní jednotlivé prvky. Vybudují také nové schodiště včetně podesty do podlaží, v němž bude umístěná vyhlídková plošina, aby sem bylo možné pustit návštěvníky.

Stavební firma rovněž upraví zdivo a vnitřní omítky, položí novou elektroinstalaci v jednotlivých podlažích věže a umístí sem nová svítidla na stěny. „Práce začnou v březnu a vše by mělo být hotové do konce května," doplnil starosta Kuba.

Uvnitř pak nad hodinovým strojem vznikne vyhlídkový prostor. „Je odsud nádherný výhled do širokého okolí – směrem na Loštice, Úsov, k Zábřehu i k Mírovu. Návštěvníci uvidí z jednoho místa tři hrady, a to jak Bouzov, tak Mírov a Úsov," přiblížil jednu ze zajímavostí Jaromír Vítek, který se dlouhá léta zajímá o mohelnickou historii a ve věži kostela byl už mnohokrát.

Veřejnou zakázku na provedení prací vyhrála firma H & B delta ze Vsetína, která nabídla nejvýhodnější cenu – 4,2 milionu korun bez daně z přidané hodnoty. Město přitom ve výběrovém řízení asi dvacet procent ušetřilo. Předpokládané náklady podle projektu měly dosáhnout 5,1 milionu korun bez daně.

Kostel svatého Tomáše z Canterbury je nejvýznamnější církevní památkou a dominantou města. Původně byl zasvěcený Nanebevzetí Panny Marie. První písemný doklad o jeho existenci pochází z roku 1247, kdy byl jmenován v papežské listině. Jedná se tedy o nejstarší známou severomoravskou farnost. Roku 1424 kostel vypálila husitská vojska. Obnovený - už v gotickém stylu - a znovu vysvěcený byl v roce 1480. Svatému Tomáši z Canterbury je zasvěcený od roku 1601. Věž kostela se používala jako hláska a patřila městu.