„Ten pohled určitě stojí za to. Jen schody dolů trochu kloužou, tak si dejte pozor,“ poznamenal v úterý 16. února odpoledne otec rodiny, která se vydala k Nýznerovským vodopádům na Stříbrném potoce. Kromě této trojice bylo v lese nad osadou Nýznerov, místní částí Skorošic, až na lesníky a dřevorubce liduprázdno.

Přitom je na co se dívat. Ze skal v soutěsce, kterou protéká Stříbrný potok, visí i více než metr dlouhé barevné rampouchy. Ty lze spatřit rovněž na stěně jeskyňky u vodopádu.

Obdobná přírodní scenérie je v těchto dnech k vidění na Ztraceném potoce nad osadou Polka u Vápenné. Cesta od parkoviště na konci osady k zamrzlým vodopádům je sice o něco kratší než v Nýznerově, silnice však není prohrnutá a nejméně namáhavý je tak pochod vyjetou kolejí.

Vodopády na Stříbrném potoce nad osadou Nýznerov se nachází v úzké skalní soutěsce dlouhé sto metrů, která překonává čtrnáctimetrové převýšení. Vodopád má několik stupňů, ten nejvyšší měří tři metry.

Ztracený vodopád se nachází na pravostranném přítoku stejnojmenného potoka nad osadou Polka, místní části Vápenné. Vysoký je bezmála čtyři metry.