Provozovatelé systému Jeseníky Region Card v současnosti evidují přes tisíc zaregistrovaných karet. Z toho zaznamenali zhruba dvě stovky akceptací, to je případů, kdy držitel kartu použil. „Například v Liptově, kde jsme se inspirovali, evidovali během první sezony v rámci tamního regionu třicet akceptací," srovnává starosta České Vsi Petr Mudra, který byl jedním z iniciátorů věrnostního systému.

Kartu zatím vyhledávají především tuzemští návštěvníci, zájem o ni však projevili i Poláci či Američané.

Do projektu se dosud zapojilo přes šest desítek hotelů, chat či provozovatelů atrakcí v Jeseníkách, Rychlebských horách a Králickém Sněžníku. Kartu získávají hosté ve smluvních zařízeních, pokud se zde ubytují na dvě a více nocí. Podle délky pobytu získá host nárok na balíčky výhod a slev.

Více než čtyři stovky vydaných karet eviduje Sdružení cestovního ruchu Jeseníky, provozovatel systému Jeseníky Pass. Ředitelka sdružení Andrea Závěšická je s tímto počtem spokojená, upozorňuje však, že hodnotit úspěšnost projektu je zatím předčasné.

„Pilotní sezona ještě neskončila a navíc je to projekt dlouhodobého charakteru, jehož úspěšnost lze hodnotit po dvou nebo spíše po třech letech," upozornila Andrea Závěšická.

Věrnostní kartu Jeseníky Pass si musí její uživatel koupit, zdarma je k mání u vybraných ubytovatelů či na některých akcích. Platí po celou letní či zimní sezonu a po tuto dobu na ni lze čerpat v partnerských zařízeních výhody a slevy. Do současnosti se do systému zapojilo 91 partnerů, kteří nabízejí 130 výhod.

Provozovatelé obou systémů chtějí své karty rozvíjet. „Na zimu připravujeme limitovanou edici běžkařských karet, připravujeme též limitovanou edici karet filmových," sdělila Andrea Závěšická.

Tvůrci projektu Jeseníky Region Card se chtějí zaměřit na propojování služeb a aktivit. Příkladem mohou být populární koloběžky. „Ty si můžete půjčit na mnoha místech, ale nelze zatím kdekoliv půjčovat a kdekoliv vracet, což by bylo pro turistu potěšující. Chceme spojit dohromady podnikatele, aby to šlo," uvedla koordinátorka projektu Jeseníky Region Card Kamila Sochová.