„Druhé kolo výběrového řízení bylo vyhodnoceno s negativním výsledkem. V současnosti se připravuje třetí kolo, kde minimální nabídková cena v případě semináře bude činit jedenáct milionů korun a v případě bytového domu osm set tisíc korun," řekla mluvčí Vězeňské služby Hana Löffelmannová.

Nezájem nepřekvapil vedení města. „Dalo se očekávat, že za ty peníze to nikdo nekoupí. Objekt je velký a zchátralý a potřebuje velkou rekonstrukci. Domnívám se, že Vězeňská služba bude muset s cenou ještě rapidně dolů," řekla starostka Vidnavy Eva Pavličíková.

Město letos hospodaří zhruba s dvacetimilionovým rozpočtem. Případný nákup areálu si nemůže finančně dovolit. Prostředky by nemělo ani na jeho nutnou rekonstrukci a provoz. Zástupci města již dříve uvedli, že s prodejem nesouhlasí a že o objekt by se měl postarat stát.

Poprvé stát nabízel zájemcům areál za minimální cenu šestnáct milionů korun. Ve druhém kole cenu snížil na třináct a půl milionu korun. Na prohlídku během druhého kola nikdo ze zájemců do Vidnavy nepřijel.

„Cena se pohybuje ve vyhláškové ceně, reálná tržní cena je nižší," řekl Antonín Krahulec z Vězeňské služby, který má výběrové řízení na starosti. Počet kol, ve kterém se objekty mohou nabízet, není předepsaný.

„Vidnava se nachází v severní části Olomouckého kraje přímo u hranic s Polskou republikou. Z pohledu realitního trhu jde o velmi podprůměrnou lokalitu s obtížnou prodejností nemovitostí," konstatuje znalecký posudek na ocenění areálu.

Komplex ve Vidnavě zakoupilo v roce 2008 ministerstvo spravedlnosti. Měla zde vzniknout věznice a detenční ústav pro psychiatricky nebo sexuologicky nemocné pachatele vážných úmyslných trestných činů. Zařízení mělo přinést desítky pracovních míst.

V říjnu 2012 ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že na rekonstrukci objektu nejsou peníze. Definitivní tečku za celým záměrem udělala v lednu 2013 prezidentská amnestie, po níž se vyprázdnily věznice, a klesla potřeba ubytovacích kapacit.