Na místním hřišti byly k dostání překrásně zdobené perníkové chaloupky a stromečky, adventní věnce, vánoční dekorace, ale také různé dobroty. „Chodíme na naše trhy pravidelně, je to už tradice. Dcerce jsem koupila perníkovou chaloupku a srdíčko," řekla Petra Pospíšilová z Moravičan.

V pátek 25. listopadu od šestnácti hodin se další předvánoční trhy a dílny budou konat ve škole v Nemili. Návštěvníci se mohou těšit také na soutěže a bazárek. Vstupné je dobrovolné, platí se pouze za zakoupený materiál v dílnách.

Ve stejný den, ale o hodinu dříve, začne vánoční jarmark také v sokolovně v Chromči. K dostání bude adventní výzdoba, věnečky, vazby, svícny, perníky, šperky, háčkované a vyšívané věci i domácí mýdla.

Velký předvánoční jarmark nachystalo na sobotu 26. listopadu Středisko volného času Doris v Šumperku. Konat se bude od deseti do sedmnácti hodin na Komíně.

Nakupte ručně vyrobené dárky

„Návštěvníci si mohou zakoupit ručně vyrobené dárky z patchworku a keramiky, šperky, malované hedvábí, adventní výzdobu, háčkované a pletené výrobky, hračky, svíčky a další dárkové zboží," pozvala k účasti Dana Vláčelová z SVČ Doris.

Kdo bude mít zájem, může si dekorace i vyrobit. Adventní dílny budou určené jak pro děti, tak pro rodiče. Cena dílny je šedesát korun.

V Petrově nad Desnou budou slavit v sobotu 26. listopadu hody. Prostor u vlakového nádraží provoní od deseti hodin zabijačkové pochoutky a grilované a pečené maso. Na jarmarku budou k dostání originální produkty z Jeseníků. V šestnáct hodin vystoupí šermíři z Akáda Meče Blesky, kteří o dvě hodiny později jarmark i uzavřou ohnivou show.

Ve stejný den připravili jarmark také v sousedním Rapotíně. Před budovou KKC se budou od třinácti hodin prodávat tradiční vánoční produkty, řemeslné výrobky a zabíjačkové speciality. Děti si mohou vytvořit vánoční vazby a dekorace nebo keramické výrobky. Vše doplní výstava se soutěží o nejhezčího sněhuláka.

Zasoutěží si o nejlepší cukroví

Výstavu Bílé Vánoce připraví na víkend na rychtě v Kosově. Její součástí bude i soutěž o nejlepší vánoční cukroví. Hodnotit se bude estetický dojem, vůně, ale hlavně chuť. Zájemci mohou přijít v sobotu od 13 do 18 hodin a v neděli od 10 do 16 hodin.

V Klopině spojí jarmark s rozsvícením vánočního stromu. V neděli 27. listopadu od 16 hodin si místní před obecním úřadem zazpívají koledy a budou si moci koupit i něco pro radost nebo ochutnat předvánoční guláš či punč. Jako překvapení pro malé i velké návštěvníky připravili pořadatelé divadelní představení Nesem Vám noviny.