„Máme dokončenou studii, v tuto chvíli připravujeme projekt pro stavební povolení. Jestli půjde všechno podle plánu, bude projekt v létě hotový a my požádáme o vydání stavebního povolení. Následně pak přistoupíme ke generální rekonstrukci hotelu. Finanční prostředky již pro to máme zajištěné. Doufám jenom, že se vyřizování povolení neprotáhne na příliš dlouhou dobu, jako se nám stalo u našeho jiného projektu,“ sdělil jednatel Lázní Velké Losiny Martin Plachý. Právě pod velkolosinské lázně nyní hotel spadá.
Hotel Diana se nad lázněmi vypíná od roku 1993. Jeho součástí je wellness centrum, konferenční prostory či několik hřišť ve venkovním areálu.

President Václav Klaus zahájil včera třídenní návštěvu Olomouckého kraje.
Prezidentský pár poobědvá srnčí na Dianě

Velkolosinské lázně mají za sebou náročné období covidových uzávěr a následné vysoké inflace. Podle Martina Plachého se lázním daří relativně dobře. „Po pandemii covidu zaznamenáváme mezi lidmi větší zájem o péči o zdraví, lidé jsou připraveni pro zdraví udělat více, než tomu bylo dříve. Tím nemám na mysli jenom vydat na zdraví více peněz, ale aktivně na zlepšení či udržení zdravotního stavu pracovat. V losinských lázních máme, ve srovnání s minulými lety, o něco více hostů, protože jsme v loňském roce zrekonstruovali lázeňský dům Chaloupka, který je teď v provozu celý rok,“ přiblížil.

Největším tahákem velkolosinských lázní je termální park. Ročně jej navštíví kolem dvou set tisíc lidí. Letošní návštěvnost je podobná minulým letům.
Provozovatelé se snaží každý rok přinést zlepšení. Loni to bylo například vybudování slunečních clon nad dětským venkovním bazénem. Na letošek je připravena instalace fotovoltaických panelů pro výrobu elektrické energie, kterou zhruba před měsícem povolil distributor.

Termální park ve Velkých Losinách otevřel návštěvníkům.
Lázně v Losinách otevřely Therme park, míří do něj stovky lidí

„Už nějaký čas připravujeme studii na rozšíření termálního parku a vybudování nového, přilehlého hotelu, ale bohužel jsme studii ještě nedokončili. Výstavba by podle současného návrhu byla až příliš nákladná, proto budeme muset současný návrh ještě revidovat,“ doplnil Martin Plachý.

Většina budov v lázeňském areálu prošla rekonstrukcí. Nyní došlo i na rozlehlý lázeňský park. První fáze jeho obnovy nyní končí.

Lázeňský park ve Velkých Losinách.
Investice v Losinách. Okolo lázní obnoví park

Vyžádala si zhruba sedmimilionovou investici. Po loňském kácení v něm letos byly vysázeny stovky stromů, keřů a různých rostlin. Před lázeňským domem Šárka byl obnoven původní parter. V parku se objevila mnoho nových laviček a odpadkových košů. „Menší část prací na této fázi nám zbude ještě do jara příštího roku,“ uzavřel jednatel lázní.