„Ve vyšších polohách obleva příliš nezasáhla. Teploty byly sice nad nulou, ale ve vrcholových partiích bylo kolem nuly. Na hřebenech byl i sněhový poprašek. Na horách nyní leží od 25 do 60 centimetrů. Na sjezdových tratích leží mokrý sníh, pokud se začne podle předpovědi ochlazovat, může to být zmrzlé a zledovatělé," řekl dnes ČTK náčelník jesenické horské služby Michal Klimeš. Situace se nezměnila ani pro běžkaře. Podle horských záchranářů budou na víkend běžecké stopy upraveny.

S oblevou se lyžařská střediska poměrně dobře vypořádala. Dostatek sněhu leží na sjezdovkách například v Petříkově na Šumpersku. "Po středečním dešti je sníh vlhký, dnes už se však počasí zlepšilo, teploty jdou dolů a v pátek by se měly držet již pod nulou. Na víkend máme chalupu vyprodanou, najíždějí nám další kurzy, návštěvnost by měla být dobrá," řekl dnes ČTK provozovatel jednoho z tamních středisek František Kaštyl.

Situace se již obrací k lepšímu také v Branné na Šumpersku. „Déšť nám ubral ve středu návštěvníky, dnes už je ale polojasno a lidé znovu naběhli. Obleva nás neohrozila," podotkl provozovatel střediska Rostislav Procházka. Vyšší teploty neohrozily ani chod střediska v Hlubočkách jen pár kilometrů od Olomouce. "Kopec je ve velmi dobrém stavu, na hlavní sjezdovce leží až 70 centimetrů sněhu. Obleva sice přišla, ale nepršelo tolik a nebylo až takové teplo," podotkl zástupce areálu Michal Stojmenov.

Výrazné oteplení posledních dní výrazně nezhoršilo kvalitu lyžování ani na sjezdovkách Ski Karlov.

„Pro školáky jsme na pátek připravili akci s názvem Za dobré vysvědčení skipas zcela zdarma. Platí v areálu Praděd a areálu Čerťák," řekl dnes ČTK zástupce střediska Boris Keka. Skipas dostane podle něj každý školák, který přinese kopii aktuálního pololetního vysvědčení se samými jedničkami nebo maximálně jednou dvojkou.