Olomoucké územní pracoviště aktuálně nabízí celkem sedm objektů na Opavsku a Jesenicku, z toho tři nově nabízené „řopíky“ v blízkosti Domašova u Jeseníka. V Opavě, části Jaktař, je pak k mání objekt stálého těžkého opevnění, pěchotní srub „Nad potokem“. Minimální cena byla stanovena na 98 900 korun.

Centrální kříž na šumperském hřbitově.
Šumperský hřbitov tvoří i hrobky slavných rodů. Znáte jejich historii?

Po koupi možné problémy

Užívání vojenských bunkrů má však svá úskalí. Většina se prodává bez pozemku a dostat se k „pevnosti“ autem může být pro nového vlastníka problém.

Bunkry v pohraničí si nejčastěji pořizují fandové vojenské historie, kteří se je pokoušení opravit do původní podoby. Koupit bunkr od resortu obrany není složité, pokud o něj neprojeví zájem vlastník pozemku. Ten má ke stavbě předkupní právo.

„Zájemce by však měl zvážit majetkoprávní komplikace a zda je jeho vztah k vojenské historii tak velký, že je ochoten absolvovat nespočet úředních a soudních jednání,“ poukázal již dříve spoluvlastník fortu v Olomouci-Radíkově Jan Bednář.

I když pěšky se k bunkru nový vlastník dostane, horší to bude s příjezdem autem.

„Vlastník přilehlých pozemků rovněž může zkomplikovat případné úpravy získaného vojenského objektu,“ poznamenal Jan Bednář.

Ze zájemců o koupi, kteří splní stanovené podmínky, bude vybrán vhodný kupec na základě jediného kritéria, a to nejvyšší nabídnuté kupní ceny.

Veřejný sad nad Jeseníkem.
Nad Jeseníkem lidé vysadili veřejný sad. Podívejte se

34 položek

V rámci v letošním roce posledního výběrového řízení na zjištění zájemce o koupi nepotřebného nemovitého majetku Ministerstva obrany jsou k prodeji nemovitosti s minimální požadovanou kupní cenou dosahující v souhrnu částky 20,4 milionu korun. V aktuální nabídce je tentokrát 34 položek, 12 z nich úplně poprvé.

„Za zajímavou nabídku lze považovat pozemek s výměrou cca 3,5 tisíce metrů čtverečních v Praze – Michli, nebo pozemek na bývalé plovárně v údolí řeky Mže u Stříbra,“ informovala Jana Zechmeisterová.

Bližší informace najdou zájemci na internetových stránkách www.onnm.army.cz. Nabídku lze nalézt také na webových stránkách Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových https://www.nabidkamajetku.cz/.

Řopík u Starého Města pod Králickým Sněžníkem je na prodej
"Řopík" pod Králickým Sněžníkem je na prodej. Vyvolávací cena mírná