„Je to zatím odhad, i když poměrně přesný; ještě nemáme některé faktury,“ uvedl ředitel Charity Jiří Karger.

Také v minulých letech směřoval výtěžek plesu často do zahraničí: například obětem tsunami v Indonésii nebo na adopci na dálku pro dítě v Ugandě.

Jindy Charita z výtěžku plesu dovybavovala svá střediska pomoci; koupila křesla pro seniory na Domovince, matrace pro prevenci proleženin nebo přispěla na výměnu oken v centru Oáza.

Spojení s Haiti fungovalo na plese i jinak. Návštěvníci si mohli prohlédnout fotografie, které při své návštěvě Haiti pořídil v roce 2007 ředitel Arcidiecézní charity Olomouc Václav Keprt. Napodruhé se zdařilo i propojení telemostem, ve kterém hosty plesu pozdravila a za pomoc jim poděkovala humanitární pracovnice Arcidiecézní charity Olomouc Irena Klimková, která působí přímo v Port au Prince.

Je to již téměř pět let, co se nejprve farnost a pak také Charita Zábřeh zapojila do pomoci oblasti Baie de Henne, kde působí český misionář Roman Musil. Vzniklo pouto Zábřežských s konkrétními lidmi v nejchudší části světa.

Ani nyní po ničivém zemětřesení Charita tamní potřebné neopustila. Má přímo na místě své humanitární pracovníky, využívá také servisu a znalosti situace partnerských Charit - americké a haitské.

Nejvzdálenějším účastníkem charitního plesu byla Migdelisa Celina Rodriquez de Hidalgo. Původem Kubánka, které dříve Charita Zábřeh pomáhala, žila léta v Pavlově na Mohelnicku. Dnes žije s rodinou v Londýně.

„Přiletěla, aby se na plese potkala s přáteli, a do tomboly věnovala desetidenní pobyt v hlavním městě Anglie,“ informoval Jiří Karger.

Nadace Divoké husy, která zdvojnásobí výtěžek plesu, pravidelně podporuje vynalézavé neziskové organizace formou příspěvku na jejich benefiční akce až do výše šedesáti tisíc korun.