Ne každý si ale list vyzvedl, mnohým pěšákům stačilo, že na vrchol došli a v lesíku pod rozhlednou se pozdravili a připili si s přáteli.

„Odhadujeme, že na Háj se letos vydalo přes tisíc lidí, podmínky a počasí byly příznivé. Jako novinku jsme připravili na schodišti rozhledny výstavu účastnických listů ze všech dosavadních 34 ročníků výstupu. Zapůjčil nám je Jaroslav Dudek ze Šumperka, který na žádném ročníku nechyběl,“ řekla jedna z organizátorek akce Zdeňka Daňková z Klubu českých turistů.

„Já jsem tu byl jednatřicetkrát. Bez výšlapu na Háj si neumím představit Nový rok,“ řekl šumperský zastupitel Jiří Gonda.

„Hodinu nahoru, hodinu na místě a hodinu dolů, za ty roky máme cestu dokonale zmapovanou. Z Temenice, kde bydlíme, chodíme lesními zkratkami k hájovně a pak lesem nahoru. Výstupu se účastníme od roku 1984, chyběli jsme snad jen dvakrát, když byla moc velká ledovka, nebo nás zastavila nemoc,“ řekli manželé Benešovi z Temenice.

Na vrchol Háje stoupali nejen lidé, ale také desítky jejich čtyřnohých přátel; sněhovou stezkou jako každý rok projeli v sedlech také členové jezdeckého oddílu při temenickém ranči Viktoria.