Podívejte se v přiložené fotogalerii výše, jak situace vypadala i ve středu dopoledne v polské obci Chalupki.

O den dříve navštívil Deník v polském Těšíně hned několik benzinek. Ceny se pohybovaly od 5,09 až po 5,23 zl. Nafta okolo 5,23 zl.

V době, kdy se v Česku mluví o opětovném zdražování cen benzinu a nafty, koupíte v Polsku od 1. února litr naturalu 95 za 28,50 korun, ale i levněji. Naftu jen o malinko dráž, přibližně 50 haléřů na litr. Ceny benzinu a nafty jsou na polských pumpách pro Čechy velmi výhodné, někde je cena lepší až o 8 korun.

Nemusí ale platit, že dál do vnitrozemí Polska bude cena lepší než v příhraničí, kde počítají s českými řidiči. Velmi výhodně natankujete jak na benzinkách Orlen nebo Shell a naopak na neznámé stanici Bieslaszka může být cena vyšší.

Jak vypadá fronta na benzin, bylo zřejmé včera před polednem na pumpě Orlen v Zebrzydowicích, kam jezdí tankovat řidiči z Karviné a Petrovic. Více v přiložené fotogalerii níže:

Fotogalerie: Ceny benzinu v Polsku, 1. únor 2022

Čtyři stojany, dvě řady aut, z deseti auta šest českých. Cena? 5,16 za natural 95, 5,24 za litr nafty. V českých je to méně než 29 korun.

„Pracuju tady skoro dva roky, ale takovou frontu jsem tady ještě nezažil,“ říká Marek, který je coby pracovník venkovní obsluhy „po ruce řidičům“ na čerpací stanici Lotos na okraji Českého Těšína.

„Jezdí sem mnoho českých řidičů. Ale není to dneškem, ceny jsou pro vás lepší už mnoho měsíců, vedle benzinu Češi hodně kupují také cigarety,“ dodává Marek.