„Mám tu s sebou tři samce a dvě samice. Chovu zakrslých králíků se věnuji asi čtyři roky a poslední tři s nimi i závodím. V Přerově jsem poprvé, ale v Česku jsem už jednou závodila. Bylo to loni ve Velkých Bílovicích,“ prozradila Michaela Mišutová, která na závody dorazila až ze západního Slovenska - z obce Zlaté Moravce.

„Není to vůbec náročné. Pro králíky je skok přirozený pohyb. Začíná se tím, že se nejdříve učí na vodítko, a potom se začne s překážkami. K motivaci stačí lehké poplácání po zadečku nebo mlaskání a v cíli nesmí chybět odměna,“ popsala šestnáctiletá závodnice ze Slovenska, která je majitelkou šampiona ve skoku dalekém.

„Avaron je držitelem rekordu na Slovensku. Skočil 240 centimetrů. Doufám, že dnes tento rekord pokoří,“ věří Michaela Mišutová. Na přerovském výstavišti se závodilo ve čtyřech kategoriích.

„Soutěžilo se v rovinném závodě, parkuru, skoku vysokém a dalekém. Bylo celkem 374 startů. Vítězů jsme vyhlásili čtrnáct. Myslím, že všem účastníkům se dařilo a závody se vydařily,“ vyhodnotil soutěž hlavní organizátor Jiří Svítil z Klubu králičí hop.

Závody králíků přes překážky nebyly jediným lákadlem chovatelské výstavy, která se konala celý víkend na výstavišti. K vidění zde byli také plemenní králíci, drůbež i exotické ptactvo.

Výstavu zpestřila také hospodářská zvířata - kozy, ovce, osel, tele a prasnice. Atraktivní byly i ukázky práce pasteveckých psů, nejmenší návštěvníky pak lákala projížďka na koních a v historickém kočáru nebo malování na obličej.

Lidé si mohli pochutnat na bohatém občerstvení a o dobrou zábavu se postarala kapela Harmony.