„Stavba zatím jde podle plánu, i když se práce zkomplikovaly při nedávných deštích. Nyní se soustředíme na výstavbu infocentra a restaurace, kde bude zároveň fungovat rychlé občerstvení a pokladny. Lanovka a systém umělého zatěžování přijde na řadu v létě. Kolaudace areálu je naplánována na říjen,“ vysvětlil David Kestl z investorské firmy K3 Sport Olomouc.

První lyžaři by se měli na sjezdovce prohánět ještě před koncem letošního roku.

Stavba obřího areálu, která bude stát přibližně 300 milionů korun, si již loni vyžádala vykácení tři desítek hektarů lesa. Lyžařské středisko, které počítá také s letním provozem, si dělá ambice být podobně atraktivní, jako například známé areály v Krkonoších.

Tři ze čtyř sjezdovek budou středně až vysoce obtížné, jedna z nich o délce 2300 metrů bude nejdelší v Jeseníkách. Při převýšení 550 metrů bude splňovat i parametry pro pořádání mezinárodních lyžařských závodů včetně světového poháru.

I další sjezdovky budou patřit svou délkou i obtížností k jesenickému nadprůměru. Celková kapacita všech vleků a lanovek střediska bude činit 13 tisíc lyžařů za hodinu. Podél nejdelší sjezdovky bude vést dokonce šestisedačka, která bude první svého druhu v České republice.

Původně měl být areál otevřen již loni v zimě, ale údajně kvůli prodlevě s kácením dřevin se termín otevření posunul o rok.

Pro majitele ostatních lyžařských středisek v okolí bude nový areál tvrdou konkurencí.

„Budeme se daleko více zaměřovat na rodiny s dětmi, pro které je naopak díky nenáročnosti svahu náš areál ideální,“ řekl majitel lyžařského střediska v Koutech nad Desnou Tomáš Kareš.

V Koutech vyrůstá obří lyžařský areál, snímky jsou z úterý 20. dubna