Do jejích prostor chodily podobně jako do ostatních šumperských základních škol rodiče s předškolními dětmi k zápisu do prvních tříd.

„Zápis má dvě části. Nejprve děti malují postavu. Učitelky zjišťují, zda má postava všechny rysy a podle toho určují zralost dítěte. Pak následuje rozhovor s učitelkou, která zjišťuje, zda má dítě správnou výslovnost nebo zda rozpoznávají barvy,“ vysvětlil zástupce ředitele Pavel Křivohlávek. „Zjišťujeme, jak dítě mluví, zda dokáže například rozeznat malé věci od velkých nebo zda ví, kde je vpravo a vlevo,“ doplnila vyučující Věra Kolaříková.

Na šumperském „Hlucháku“ v posledních letech otevíraly tři třídy. Do každé z nich nastupovalo přibližně pětadvacet prvňáčků.

„Dá se očekávat, že by se počty měly zvyšovat. Zatím tomu ale nic nenasvědčuje, máme stálý stav,“ řekl Křivohlávek. Kolik dětí do šumperských škol letos definitivně nastoupí, bude jasné až podle toho, kolik rodičů požádá o odklad školní docházky.

K zápisu dorazila také Klára Karabinová se svým synem Samuelem.

„Na zápis jsme se nijak zvlášť nepřipravovali. Samuelovi je pět a půl roku a do školy se těšil už od svých dvou let,“ řekla Klára Karabinová.

Zápisy do všech šumperských základních škol pokračují v pátek 11. února od 8 do 15 hodin. Rodiče k zápisu musí donést svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.