Obyvatelce sídliště Jiřině Štefanové nejvíce chybí chodník podél úzké Seifertovy ulice. „Pro nás, co nemáme auta, je to nejdůležitější věc. Auta po cestě jezdí nahoru i dolů. Do toho tu chodí lidi, kteří jdou nakoupit do supermarketu, matky s kočárky," řekla žena, která žije v panelovém domě na Husově ulici.

„Je tu málo míst na parkování, odstavné plochy jsou věčně plné. Když jedu večer nakoupit, není kde zaparkovat," přidala se její sousedka.

Vedení Jeseníku uspořádalo na konci ledna s obyvateli sídliště setkání. Do prostor potravinářské školy dorazila zhruba stovka lidí.

Diskuse se nejčastěji točila okolo nedostatku parkovacích míst, údržby zeleně a chybějících chodníků. Tyto problémy by měla vyřešit revitalizace sídliště, kterou město plánuje uskutečnit v příštím roce. V jejím rámci by mělo vzniknout též nové hřiště pro děti.

Některých změn by se měli lidé dočkat ještě letos. „Dohodli jsme se s občany, že v letošním roce alespoň zčásti navýšíme počet parkovacích míst. A to tam, kde to jde bez problémů," řekl místostarosta Jeseníku Petr Procházka.

V první fázi by tak mělo vzniknout až třicet nových parkovacích míst. Vybudují je technické služby v rámci mandátní smlouvy, kterou mají uzavřenu s městem.

Rozhodnuto je již také o vykácení čtyřiadvaceti vzrostlých stromů. Jedná se zejména o smrky a modříny. „Tyto dřeviny na sídliště nepatří. Po desítkách let jsou velmi vzrostlé, stíní do oken a při silném větru mohou jejich větve poškodit majetek lidí," odůvodnil zásah do zeleně starosta Jeseníku Adam Kalous.

V podobném duchu plánuje radnice obnovit též sídliště 9. května, které je největší v Jeseníku. U něj má již připravenu potřebnou dokumentaci, může se tak ucházet o peníze z programu revitalizace panelových sídlišť ministerstva pro místní rozvoj.

Sídliště Pod Chlumem se rozkládá mezi Bezručovou a Husovou ulicí. Je nestarším jesenickým sídlištěm. První domy v této lokalitě začaly vznikat v roce 1963. Žije zde okolo patnácti stovek lidí.