Nejvíce změn je na tratích mezi Hanušovicemi a Šumperkem a ze Zábřeha na Moravě do Šumperka.

Osobní vlak 3600 s odjezdem z Hanušovic ve 4.29 hod. do Šumperka bude nově jezdit jen v pracovní dny a v sobotu.

„V neděli místo něj pojede nový vlak 3664 do Zábřeha na Moravě, odkud se bude vracet do Šumperka. Cestující z Hanušovic do Šumperka přes Zábřeh nebudou doplácet rozdíl jízdného,“ informovala regionální mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Osobní vlak 3614 s odjezdem z Hanušovic v 18.57 hod. do Šumperka nově pojede jen v pracovní dny a v sobotu. V opačném směru pojede osobní vlak 3659 ze Šumperka (odjezd 18.36 hod.) do Hanušovic jen v sobotu a v neděli.

V pracovní dny pojede do Hanušovic nový vlak, který bude ze Šumperka odjíždět o patnáct minut později a do Bludova pojede spojený s osobním vlakem směr Zábřeh na Moravě. Ten bude nově odjíždět ze Šumperka o minutu dříve než dosud (v 18.52 hod.).

V několika rychlících mezi Olomoucí, Zábřehem a Jeseníkem České dráhy nově zavádějí odbavení jako ve spěšném vlaku, což uvítají hlavně o víkendu cestující, kteří využívají slevu SONE+. Nově jim tak v těchto vlacích bude stačit levnější varianta této jízdenky platná jen v osobních a spěšných vlacích. Týká se to rychlíků 1401, 1402 a 1404 mezi Jeseníkem a Olomoucí a rychlíků 900 a 901 v úseku Jeseník – Zábřeh na Moravě a opačně.

Dílčí změny jsou i na několika regionálních tratích. Vlak 13667 bude nově odjíždět ze Starého Města do Hanušovic o třiadvacet minut dříve, tedy už ve 12.57 hod.

Mezi Mikulovicemi a Zlatými Horami je zrušen pondělní ranní vlak s odjezdem z Mikulovic ve 4.33 hod. Mezi Vidnavou a Javorníkem ve Slezsku nově nepojede pár ranních a odpoledních vlaků o letních prázdninách.

Od neděle České dráhy také zavádějí několik změn v tarifu. Dráhy určitě potěší rodiče dětí od šesti do patnácti let. Cena zákaznické aplikace na slevové kartě In-karta pro ně totiž klesá o dvě třetiny - z 990 na 330 korun s platností na tři roky.

Novinkou je také možnost zakoupení traťových měsíčních a čtvrtletních jízdenek přes internet na eShopu ČD pro držitele In-karet. Týdenní traťové jízdenky za zlevněné jízdné se budou nově nahrávat přímo do zákazníkovy In-karty, jsou tedy nepřenosné. Přenosné zůstanou jen týdenní jízdenky za plnou cenu.

„Od 7. března do 31. května bude také platit nová nabídka Českých drah nazvaná Děti do Prahy. Kolektivy žáků základních škol a dětských domovů i se svými pedagogy budou moci s touto slevou vyjet denně mimo pondělí a pátku z kteréhokoliv místa České republiky na výlet do Prahy za jednotnou cenu osmdesát korun za cestu tam i zpět. S touto nabídkou jsou spojené také další výhody a slevy například na vstupném do vybraných objektů v Praze,“ uvedl mluvčí Českých drah Radek Joklík.