„Změny vycházejí z požadavků měst, obcí a cestujících, případně jsou součástí racionalizace dopravy v kraji," sdělila organizace KIDSOK, která koordinuje integrovaný dopravní systém v Olomouckém kraji.

Na Šumpersku bude nově první ranní spoj ze Šumperka přes Sudkov do Brníčka odjíždět z okresního města o čtyři minuty dříve, už v 5.16 hodin.

Na lince z Hanušovic do Starého Města je polední spoj ze Starého Města uspíšen o dvacet minut a bude odjíždět už v půl jedné.

Odpolední spoj z Litovle přes Loštice do Mohelnice bude odjíždět od firmy Papcel v Litovli nově o sedm minut později ve 14.17 hod. Do Mohelnice dorazí pět minut po třetí hodině.

Na severu kraje je nejvíce změn na lince z Jeseníku do tamních lázní. U šesti spojů jsou minutové úpravy u časů mezi jednotlivými zastávkami a jízdní doba se prodlouží o dvě minuty. Odpolední spoj bude nově odjíždět z autobusového nádraží v Jeseníku o pět minut dříve v 16.35 hodin. Cestující tak budou mít na vlakovém nádraží přípoj na spěšný vlak do Zábřehu na Moravě, který následně pokračuje do Brna.

Minutové úpravy mezi zastávkami jsou i na odpoledním spoji z Vidnavy do Jeseníku s odjezdem ve 13.45 hodin. Podobná změna je i na nedělním spoji z Jeseníku přes Písečnou do Žulové, který má odjezd v 16.10 hodin. V opačném směru pojede na této lince víkendový polední autobus v celé trase o pět minut dříve. Ze Žulové bude odjíždět ve 12.50 hodin a do Jeseníku dorazí o hodinu později. Důvodem změny je v tomto případě zajištění přípoje v Písečné pro přestup na vlak do Krnova.