„Důvodem je zajištění přípojů na náhradní autobusovou dopravu, která nyní jezdí namísto vlaků po dobu výluky na trati mezi Bludovem, Hanušovicemi a Jeseníkem," uvedla společnost KIDSOK, která je krajským koordinátorem integrované dopravy.

Na lince z Jeseníku přes Karlovu Studánku, Rýmařov a Olomouc do Přerova bude ranní spoj s odjezdem v 5.25 hod. z Jeseníku končit nově každý den už v Olomouci. Stejně tak opačně bude večerní spoj s příjezdem do Jeseníku v 18.25 hod. jezdit jen z Olomouce, zatímco dosud vyjížděl dva dny v týdnu až z Přerova.

Na Zábřežsku odpolední spoj v pracovní dny z Drozdova do Zábřehu pojede v celé trase o půl hodiny později. Z Drozdova bude odjíždět v 15.50 hodin.

Na Jesenicku bude odpolední spoj linky Jeseník – Mikulovice – Zlaté Hory, který odjíždí z autobusového nádraží v Jeseníku ve 13.35 hodin, ukončen už na zastávce Mikulovice, prodejna OKAL. Odtud bude nově pokračovat k nádraží (14.00 hod.) a dále jako spoj linky Jeseník – Hradec-Nová Ves – Velké Kunětice zpět do Jeseníku.

Odpolední spoj linky Jindřichov – Zlaté Hory bude nově odjíždět z výchozí zastávky Zlaté Hory, RD o dvacet minut později ve 14.40 hod. a do Jindřichova dorazí o třináct minut později než nyní.

O deset minut později než dosud pojede nově v celé své trase také spoj linky Vrbno pod Pradědem – Zlaté Hory. Z autobusového nádraží ve Zlatých Horách bude odjíždět ve 14.40 hodin. V obou případech je důvodem změny odvoz zaměstnanců ze Zlatých Hor po ranní směně